Двері на балкон

Двері на балкон – зручність та функціонал

Двері безперечно являються важливим елементом облагородження лоджії та балкона. Вони забезпечують прохід і відокремлюють балконний простір від основної частини приміщення. Ще дверна конструкція захищає від проникнення в кімнату прохолодного повітря та стороннього шуму. Як правило балконні двері прозорі, тому вони пропускають в приміщення додаткове денне світло.

Основні модифікаційні та конструкційні особливості дверей на балкон

При облаштуванні балкона слід встановлювати двері і вікна разом в одному стилі, роблячи ставку на зручність та функціональність. Найчастіше в якості матеріалу застосовують стандартні металопластикові конструкції та склопакет. Вихід на балкон можна оформити стилістично по-різному, а також вибрати різну конструкцію. Вибір залежить від типу балконного отвору та призначення приміщення, а також від побажань замовника.

За зовнішніми даними бувають такі модифікації балконних дверей:

  • Повністю прозорі, які представляють собою єдиний склопакет. Виглядають вони ефектно та мають особливий стиль, пропускають максимум денного світла.
  • Французькі, що складаються з двох частин без перемички, кожна половинка повністю скляна. Вишукані та естетичні, забезпечують вишуканий стиль та максимальне пропускання денного світла.
  • Розділені горизонтально на дві скляні половинки, з пластикової перемичкою між ними, яка розміщується на різній висоті.
  • Із пластикою нижньою частиною до рівня вікна, так званим сендвічем, більш економним варіант.

За конструкцією бувають такі основні різновиди дверей на балкон:

  • Стандартні розсувні. Найпоширеніший та найдоступніший за вартістю тип. Відкриваються в одну із сторін всередину кімнати.
  • Подвійні з однією глухою та другою відкриваючою стулкою. Застосовуються при широкому дверному отворі. Глуха є додатковою частиною вікна на балкон. Досить економне рішення.
  • Подвійні з імпостом. Представляють собою дві стулки, між якими є жорстка нерухома вставка (імпост), завдяки якій вони фіксуються в закритому положенні.
  • Штульпові. Достатньо популярний вид, незважаючи на високу вартість. Складаються з двох половинок, одна зверху та знизу закріплена за раму. Якщо потрібно, штульп можна відкрити та дві половинки будуть розчинятися.
  • Розсувні. Досить широкий різновид, головною відмінністю якої є пересування в бік стулок по спеціальним направляючих. Можуть бути у вигляді гармошки (книжки) або дверей-купе (порталів). Актуальна їх установка при широких отворах та великих вікнах на балкон, для раціонального використання обмеженого простору приміщення.

Наша компанія «Ваші вікна» пропонує своїм клієнтам різні варіанти балконних дверей та вікон, які спроможні задовольнити будь-які потреби та побажання. Ми допоможемо вам зробити оптимально правильний та вигідний вибір дверей на балкон, точно все розрахувавши та встановивши двері на професійному рівні.

Ручка-мушля

При установці дверей балконного блоку, рекомендовано передбачити наявність маленької та функціональної деталі, так званої ручки-черепашки. Кріпиться вона на профіль дверей із зовнішньої сторони, забезпечуючи можливість їх зручно закривати та відкривати при виході на балкон. Дана фурнітура стане незамінною в квартирах, де проживають курці, які часто виходять на балкон. Тому її також називають «ручка курця».

На перший погляд ручка-черепашка простий і незначний елемент фурнітури дверей, але вона виконує досить важливі функції. Крім легкого закриття та відкриття дверей, вона забезпечує їх щільне прилягання, щоб холод або тютюновий дим не надходили в кімнату. Герметичність при закритті забезпечує спеціальна магнітна засувка, що йде в комплектації з ручкою. Вона дуже просто кріпитися до дверей і, як правило, входить в стандартну комплектацію балконного блоку.

Виготовляється ручка-черепашка з ПВХ матеріалу або з алюмінієвого сплаву. Її колір виконується обов’язково відповідно до відтінка профілю дверей.

Мікропровітрювання

Корисною та ефективною опцією для балконних дверей однозначно стане функція мікропровітрювання, яка забезпечується наявністю спеціальної фурнітури. Адже в будь-яку пору року, незалежно яка температура на вулиці, необхідний доступ свіжого повітря в приміщення. Але при цьому не бажані протяги та значне зниження температури. Багато людей вважають, що функція провітрювання для дверей балкона не потрібна, але, як показує практика, вона дуже актуальна.

Мікропровітрювання – ефективний спосіб створення сприятливого мікроклімату зі свіжим повітрям в холодну пору року. Воно здійснюється завдяки елементу фурнітури, який дозволяє відкинути дверну стулку на 3-5 мм, не переохолоджуючи приміщення та не створюючи протягів. Завдяки даній функції скло не буде потіти, на ньому не буде утворюватися волога у вигляді конденсату. У кімнаті буде приємний мікроклімат зі свіжим повітрям.

Шумоізоляція

Балконні двері разом з віконною конструкцією повинні забезпечувати в житловому приміщенні достатній рівень шумоізоляції. Це важлива та необхідна характеристика, яка в комплексі з іншими критеріями допомагає створювати сприятливий мікроклімат і затишок. Особливо критичний хороший захист від шуму у великих містах і мегаполісах, а також поблизу автомобільних і залізних доріг. Також важливо передбачати хороший рівень звукоізоляції, якщо приміщення являється спальнею або дитячою кімнатою, де необхідні тиша та спокій.

Залежить рівень шумоізоляції від багатьох факторів, майже від кожної складової дверної та віконної конструкції, а також від правильного їх монтажу. Щоб збільшити рівень звукоізоляції слід вибирати якісний склопакет, бажано двокамерний із склом різної товщини та неоднаковими відстанями між ними. Також важливу роль виконує профіль та його монтажна ширина, яка дає можливість встановлювати склопакети різної товщини. Чим більше монтажна ширина, тим товщі можна встановити склопакет, тим вищою буде рівень захисту від шуму.

Теплозбереження

Важливою характеристикою балконних дверей в комплексі з вікном являється теплове заощадження. Воно створює в приміщенні сприятливий температурний режим і комфортний мікроклімат. Щоб забезпечити мінімальні тепловтрати, перш за все слід встановлювати двері з якісним широким профілем, який складається бажано з трьох або більше камер. Чим більше кількість камер в профільній системі, тим ефективніше зберігається тепло в приміщенні.

Важливу роль в енергозбереженні виконує герметичність дверей, яка обумовлена якісним ущільнювачем. Він передбачений в місцях зіткнення профілю та склопакета, а також прокладений по контуру стикування дверей з рамою при їх закриванні. Ущільнювач, як правило, виготовляється з високоякісного та міцного гумового матеріалу. Підвищує рівень енергозбереження також склопакет дверей. Якщо між його камерами знаходиться не повітря, а газ (аргон або криптон), то теплове збереження підвищиться приблизно на 30%.

Якщо у Вас виникли питання - зв'яжіться з нами

098 166-28-28

050 407-75-65