Французький балкон

В епоху, коли вузькі проходи між будинками не дозволяли створювати повноцінні балкони, в ряді країн Європи, перш за все, у Франції, набули поширення так звані французькі балкони. Від традиційних вони відрізняються відсутністю балконних майданчиків або їх мінімальними розмірами. Зараз і в Україні чимало бажаючих облаштувати французький балкончик в своєму будинку або квартирі.

Конструкція французького балкона

Класичний французький балкон являє собою панорамне вікно на всю висоту стіни з огорожею типу балконного парапету, але меншої глибини. Решітка, що обгороджує вікно, може бути пласкою, дугоподібною, фігурною, розташовуватися впритул до стіни або на деякій відстані від неї. Опукла огорожа утворює щось на зразок об’ємної кишені, кошика, в який можна встановити вазони або ящик з квітами.

Другий варіант – французьке вікно-балкон з парапетом і вузьким балконним майданчиком, ширина якого зазвичай не перевищує довжину стопи. Обмежені не тільки розміри майданчика, але і несуча здатність. Так що на балкон-француз зазвичай не виходять, хіба що виставляють одну ногу. Його основне призначення – декоративне. Незалежно від наявності балконного майданчика парапет робиться ажурним, без суцільного заповнення, інакше панорамне скління позбавлене сенсу. Допустимий варіант заповнення – прозорий полікарбонат або ударостійке скло.

Сьогодні в поняття французький балкон в Києві частіше вкладають нове значення. Так називають вузький або повнорозмірний балкон з панорамним склінням, зазвичай без парапету, хоча можливо його спорудження в декоративних цілях. Скління може бути теплим або холодним, виконуватися із застосуванням металопластикового або алюмінієвого профілю, одинарних стекол або склопакетів. Максимум світла забезпечує безрамне скління французької лоджії або балкона, воно ефектно виглядає, але відноситься до холодного типу, пропускає пил і шум.

Плюси і мінуси французького балкона

Основна перевага лоджії, вікна, балкона французького – збільшена площа скління. А це значить, що в приміщення проникає більше сонячного світла, який благотворно впливає на здоров’я, настрій. Також в ряді випадків можна скоротити витрати на штучне освітлення. Панорамне скління візуально робить приміщення більш просторим, забезпечує відмінний вид на оточення.

До переваг традиційного французького балкона також відносяться:

  • можливість облаштування на місці вікна;
  • невеликі витрати, особливо якщо робиться французький балкон без майданчика;
  • ефектний зовнішній вигляд, естетична привабливість, можливість створення балкона в будь-якому стилі, в тому числі з ексклюзивним дизайном. Можна купити лаконічну зварну решітку з чіткими прямими лініями або фігурну, ковану вручну;
  • облаштування додаткового місця для вирощування квітів в умовах обмеженого простору;
  • частковий захист скла, який забезпечують грати парапету.

У французьких балконів з панорамним склінням по периметру майданчика теж є свої переваги. Відсутні витрати на облаштування або зміцнення парапету, не потрібні зварювальні роботи. Повністю засклений балкон не потребує обробки зсередини та ззовні, можна використовувати системи для теплого скління. На французькому балконі зі склінням від підлоги до стелі створюється відчуття простору. А якщо з вашого вікна відкривається мальовничий вид, балкон дозволить в повній мірі насолоджуватися видовищем, та й сам він збоку виглядає досить ефектно.

Не позбавлена така конструкція й ряду недоліків. Так, класичний французький балкон за функціональними можливостями значно поступається звичайному, на ньому не можна стояти, сидіти, зберігати речі, це чисто декоративна конструкція. Тому більш популярний сучасний варіант французького балкона – з майданчиком і панорамним склінням.

Замовити французький балкон в Києві

Облаштування французьких балконів – один з напрямків діяльності компанії «Ваші вікна». У нас можна купити всі необхідні комплектуючі, замовити монтажні роботи. Установка французького балкона починається з оцінки технічної можливості, розробки та узгодження проекту. Найпростіший варіант – замінити звичайне вікно французьким і встановити ззовні огородження-парапет, перетворивши вікно в компактний декоративний балкончик. Панорамне скління звичайного старого балкона з виносом або без потребує більше часу та зусиль, і ціна буде вище.

  1. Демонтується парапет.
  2. Здійснюється ревізія бетонної площадки, в разі необхідності проводиться її зміцнення, а якщо заплановано розширення балкона шляхом винесення по лінії підлоги, зміцнення потребують і перекриття.
  3. По периметру кріпиться каркас, на який буде монтуватися скління.
  4. Встановлюються скло або склопакети, здійснюється герметизація стиків, монтаж фурнітури.

Вартість збирання й установки залежить від необхідності додаткових робіт (демонтаж, винос, зміцнення), обраного варіанту скління (ПВХ, алюмінієве, безрамне, розсувне або розпашне), його площі. Наші послуги обійдуться відносно недорого, в той же час їх якість, як і якість комплектуючих, гарантована. Фахівці виїжджають в будь-які райони Києва для розробки проекту, виконання замірів, установки балконного блоку.

Якщо у Вас виникли питання - зв'яжіться з нами

098 166-28-28

050 407-75-65